ТМ Болена

Як побудувати затишний будинок для себе

Будівництво власного будинку – дуже тривалий та відповідальний процес. Не будучи спеціалістом у будівництві після його завершення, можна сміливо відкривати фірму із надання професійних консультацій людям, які лише приступають до проекту свого першого дому. Подібна ситуація склалася і з киянином Андрієм, клієнтом  ТМ «Болена».

 

Проект будинку з вікнами Генео

проект фасаду будинку

 

Андрій вирішив побудувати для себе будинок із використанням всіх новітніх технологій та сучасного дизайну. Паралельно він розпочав вести розповідь на Інтернет-форумі про всі етапи будівництва. Андрій ділився всіма питаннями, які виникали.

 

Після вивчення відкритої інформації в Інтернеті та консультацій із спеціалістами у відповідних галузях Андрій ділився  відповідями на питання. За півтора року ведення форуму у Андрія з'явилося багато читачів. Ми хочемо ознайомити Вас із цікавими ідеями проекту, а також процесом вибору конфігурації вікон та компанією, яка їх виготовить.

 

стройка особняка, окна от ТМ Болена

 

Проект будинку передбачає 2 поверхи (вітальня, гардеробні, 3 спальні та дитяча). Другий поверх оздоблюється жерстяним вентиляційним фасадом, який з'єднується із дахом, а для енергозбереження захищається мінватою. Для фундаменту обрана УШП (утеплена шведська плита), яка добре підходить для будинків на сипучих і водянистих ґрунтах, з великою глибиною промерзання.

 

Система опалення складається із теплої підлоги на обох поверхах, електрокотла з гідрострілкою та гребінкою для теплої підлоги.

 

Для економії на опаленні важливі наступні фактори:

 

  • правильно спроектована система опалення – без перевитрат електроенергії;
  • добре утеплені стіни, підлога та стеля;
  • енергозберігаючі вікна, які економлять взимку на опаленні, зберігаючи тепло у будинку та влітку – не пропускаючи тепло в будинок, таким чином зменшуються витрати на кондиціонер;
  • підібрана фурнітура GU , яка забезпечує максимальн ий притиск великих за розміром стулок.

 

 

креслення вікон

креслення замовлених вікон

 

Заскління будинку

 

Загальна площа засклення у будинку – 60кв.м. Оскільки Андрій будує будинок для себе, до питання витрат на електроенергію він підійшов відповідально. Для природнього підігріву кімнат взимку сторону будинку із великими вікнами побудували на сонячний бік. Андрій замовив сонцезахисні склопакети.

 

Ще одним із завдань при проектуванні віконних отворів було значне освітлення кімнати (це особисте бажання дружини Андрія) – тому вікна спроектували великими, із мінімальною кількістю перегородок та стійкими до температурних перепадів у будинку.

 

Андрій консультувався із деякими київськими компаніями. Порівнюючи пропозиції між деякими німецькими профілями, виявив, що саме ПВХ-профіль REHAU GENEO забезпечує надійність та міцність вікон такого розміру із мінімальною кількістю перегородок.

 

Визначившись із брендом ПВХ-профілю, Андрій перейшов до обрання виробника вікон. Вивчивши сайти виробників вікон, які працюють з REHAU по всій Україні, Андрій зупинився на ТМ «Болена». Однак для впевненості у виборі звернувся до нас з бажанням відвідати завод у Чернівцях. Звичайно, наша відповідь була позитивна.

 

Екскурсію проводив директор з виробництва компанії, який ознайомив із усіма особливостями процесу виробництва вікон та відповів на всі питання. В Чернівцях Андрій зустрівся із нашим юристом для обговорення всіх договірних нюансів. Повертаючись додому, Андрій вже знав, де замовить вікна для себе.

 

Наступною особливістю вікон були їх значні розміри (2,8х2,4 м та 2,1х2,4 м). Труднощі полягали у тому, що стулка таких габаритів має значну вагу, це призводить до тертя фурнітури і необхідності частих регулювань. Лише після спеціальних розрахунків технічного відділу ТМ «Болена» була підібрана правильна фурнітура ТМ «GU», яка витримує навантаження від ваги склопакету та ПВХ-профілю. Ще однією вимогою для фурнітури було встановлення протизламних механізмів на вікнах 2-го поверху.

 

Енергозбереження: шестикамерний профіль REHAU GЕNЕO є оптимальним варіантом для енергозбереження. У вікнах встановили двокамерний склопакет із теплозахисним склом (3 листи скла) та заповнений аргоном (товщина склопакету 44 мм). Для максимальної теплоізоляції монтаж вікон здійснювався за технологією «євромонтаж» із використанням паро- та гідроізоляційних плівок.

 

Оздоблення фасаду

 

Оздоблення окремих елементів фасаду планувалося під колір дерева, Андрій зупинився на металевому сайдингу. Для естетичного вигляду сайдинг обирався дещо світлішим ніж вікна, аби не «зливатися» з ними. Колір вікон – дуб темний, сайдингу – горіх, вентиляційного фасаду на 2-му поверсі – темно-синій.

 

сайдінг та вікна генео

кольорове поєднання сайдингу та вікон

 

 

Будівництво Андрія ще продовжується. На момент написання статті проводились внутрішні роботи та оздоблення балкону. Щиро вдячні Андрію за його публікації-інструкції та обрання нашої компанії. Ми впевненні, що всі його задуми втіляться в життя, а наші вікна створять затишок та допоможуть раціонально витрачати гроші на опалення.

 

 

фасад, зовнішній вигляд

зовнішній вигляд будинку Андрія восени 2014р.

 

Власна думка

Всю історію будівництва знайдете на сайті stroimdom.com.ua за назвою «дом из газоблока на ушп». А ми Вам запропонуємо декілька цитат з форуму:

 

«Виробництво вразило - всі деталі марковані штрих-кодами, на кожному робочому місці монітор і сканер, всі деталі вікна і монтажного процесу видно на моніторі, народ майже бігає, ніхто розслаблено НЕ гуляє і не курить збоку. Всі етапи виробництва чітко налагоджені, хоча можливо це і стандарт, і у інших також, але все ж я думав що у нас поки все набагато гірше». 


маркування деталей штрих-кодом

маркований штрих-кодом профіль


«А так виглядало виробництво, яке я не дарма відвідав перед складанням вікон, оскільки виявилися і оперативно підкоригувати деякі невідповідності специфікації за договором і завданням на проізводство. На фото видно армування трубою 40х50х4мм і нестандартний 126 імпост. За фактом пробував штовхати на прогин імпоста в уже змонтованих вікнах - стоять як влиті при висоті 2.4м, і ніяких фрамуг і підсилювачів - те що треба.».


 виробництво вікон

виробнича лінія


«Користуючись нагодою висловлюю щиру подяку:

офіційному представнику фабрики Болена в Києві – Кулику Роману!

директору з виробництва – Затинайченко Валерію Васильовичу!

начальнику виробництва – Дронику Віталію Іллічу!

юристу Іванюк Людмилі і менеджеру Брандель Мар'яні!

монтажникам фабрики на чолі з Михайлом!

дилеру Ігорю за розумну ціну!»

 

Надсилайте нам власні історії, як ви будуєте будинок своєї мрії: vikna@bolena.ua

cторінка оновлена:
Підписатися на новини
Вхід для партнерів
Введіть пароль
запам'ятати мене