ТМ Болена

Чому плачуть вікна?

Інколи на поверхні склопакету можна побачити малесенькі крапельки води, тобто конденсат. З цього короткого відеоролика ви зможете дізнатись основні причини його утворення та кілька порад, як застерегти ваше вікно від його утворення!

 

За дослідженням ТМ «REHAU», най­­більші проблеми, пов'язані з вікнами – це протяги та волога (конденсат), яка утво­рюється на склі або відкосах.

 

конденсат на вікнах

 


Явище конденсату


Конден­сат зазвичай з'являється у вигляді малень­ких крапель на склі, що є наслід­ком різниці темпера­тури всередині та зовні будинку. Користуючись старими дерев'яни­ми вікнами, Ви не зустрічаєтесь з цією про­блемою тому, що старі вікна не є герметич­ними, так як пропускають у приміщен­ня повітря з вулиці.

В оселі постійно онов­люєть­ся повітря, однак відчуваються протяги, а взимку втрачається тепло – доводиться більше опалювати кімнату.

 

 

Коли з'являється конденсат

Найчастіше конденсат з'являється взимку, коли велика різниця температури повітря на вулиці та у приміщенні. Волога, яка присутня в повітрі у кімнаті, перехо­дить із газоподібного у рідкий стан та опадає на найхолодніше місце кімнати – вікно або віконний відкос.

 

Конденсат та металопластикове вікно

Герметичність – це перевага мета­ло­­плас­ти­­кового вікна, однак при недостат­ньому провітрюванні кімнати ця перевага може стати його слабким місцем. Правиль­но підходячи до обран­ня вікна та подаль­шого користування ним, можна значно зменшити вірогідність випадання конденсату.

 

Причини появи конденсату

На однакових вікнах, встановлених у різних кімнатах, по різному може з'явля­тися чи не з'являтися конденсат. Для пояснен­ня цього потрібно розглянути конденсат як фізичне явище та причини його появи.

В різних кімнатах різна вологість повітря. Готуван­ня їжі, прання, приймання душу, кімнатні рослини, кількість людей, які знаходяться у кімнаті – це впливає на зростання вологи у приміщенні. Так, вірогідність появи конден­сату на кухні або у ванній кімнаті більша, ніж у вітальні.  

 

Інші причини непов'язані із вікнами

Конденсат може виникати з низки причин, не пов’язаних із вікнами.

 

  • якщо це новобудова або у кімнаті «свіжий» ремонт, різні будівельні суміші виділяють багато вологи, яка також може перетворюватись у конденсат;
  • забита витяжка або її відсут­ність може створити нездоровий мікро­клімат в оселі та спричи­нити конден­сат;
  • велика кількість рослин виділяє багато во­ло­ги;
  • занадто широке підвікон­ня, торкан­ня його до гардин або штор перешко­джає правиль­ному опаленню та руху повітря у примі­щен­ні.

 

 

Боротьба з конденсатом 

Для підтримання нормальної віднос­­ної вологості у приміщенні нео­бхідно провітрювати його протя­гом доби. Для Вашої зручності вікна осна­щуються додатковими механізмами (мікро­вентиляція та віконний провіт­рювач), які дозволяють провітрювати приміщення. Положення відкривання мікровентиляція дозволяє постійно про­вітрювати оселю протягом всієї доби.

 

Віконний про­вітрювач – це інновація, яка має кращі, порівняно із мікро­вентиляцією, показники звуко­ізоляції та може працювати за відсутності мешканців вдома.

 

Енергозберігаючі вікна. Для того, щоб не виникали пробле­ми із конденсатом, необхідно одразу замов­ляти вікна, що відповідають Державним стан­дар­там. В них враховані показники тепло­ізоляції вікон для кожного регіону України та стандарти монтажу вікон. Так для території Західної України комплек­тація, яка відповідає ДСТУ, наступна – 5-ти камерний ПВХ профіль, 2-камерний енергозберігаючий склопакет із теплою дистанційною рамкою.

 

Євромонтаж. Обирайте техно­логію встановлення вікон – євро­монтаж, завдяки їй віконний відкос не буде пропус­кати ні холодне повітря, ані вологу з вули­ці. Радимо встановлювати віконні провіт­рювачі одразу при замовленні вікон на кухню та спальню.

 

Пропонуємо Вам переглянути корисний відеозапис, який дозволить Вам зрозуміти, що є причиною появи конденсату на вікнах?

cторінка оновлена:
Підписатися на новини
Вхід для партнерів
Введіть пароль
запам'ятати мене