ТМ Болена

Який вид опалення найкраще?

В холодну пору року в першу чергу саме від температури приміщення залежить комфортність житла. Тепло вдома – це не тільки опалення, а ще й ефективна теплоізоляція. Основні елементи, через які будинок «втрачає» тепло – це вікна, вхідні двері, вентиляцію, і в меншій мірі – через стіни, стелю і підлогу.

Відомо, що до 35% тепла втрачається саме через вікна. Проте йдеться  саме про старі деревяні вікна, тоді як сучані металопластикові мають значно кращі характеристики. Давайте порівняємо: показник опору теплопередачі, який є основним, на який слід орієнтуватися, для металопластикового вікна із трикамерного профілю і однокамерним енергозберігаючим склопакетом (стандарт) становить 0,66 м2К/Вт.

 

Для звичайного дерев’яного вікна показник опору теплопередачі становить 0,17 м2К/Вт. Це означає, що сучасне якісне металопластикове вікно втричі краще зберігає тепло в приміщенні, ніж дерев’яне.

 

Крім того, металопластикові вікна усунуть протяги і не будуть пропускати вологу до приміщення. Згадаємо, що вартість заміни вікон в декілька раз нижча за вартість заміни системи опалення.

 

Саме такі якісні вікна пропонує Вам фабрика вікон «Болена».

 

Поєднання оптимальної системи опалення і енергозберігаючих вікон – найкраще рішення для Вашої оселі. Розглянемо сучасні системи опалення будинків.

 

водне опалення1. Найбільш вживаною залишається система водяного опалення будинку. Вона розрахована на нагрівання рідини, що циркулює по трубах та радіаторах (батареях). Водне опалення може бути централізоване (одна  теплостанція обслуговує сотні будинків) або індивідуальне (прилад для нагрівання води знаходиться безпосередньо в будинку чи квартирі).

 

При індивідуальному опаленні рідина в системі циркулює або природно або примусово за допомогою насоса, що надійніше. Можна підключити насос до електролінії через термодатчик (термостат). Насос у цьому випадку буде автоматично вмикатися тільки тоді, коли температура в будинку опуститься нижче бажаної.

термодатчикСучасні котли бувають: для системи газового опалення приватного будинку, водонагрівальні, дров'яні і вугільні.

 

Для установки котла застосовуються одноконтурна або двоконтурна система, вибирають залежно від площі і конструктивних особливостей будівлі.

 

тепла підлога2.Система «тепла підлога» потроху входить в наше життя і добре зарекомендувала себе при обігріві в першу чергу ванних кімнат. Є два основних види «теплих підлог»: за рахунок циркуляції теплоносія по трубах, прокладеним у підготовці підлоги (водяні) та за рахунок тепла, виділюваного струмопровідним джгутом, прокладеним у підготовці підлоги (електричні).

 

Перевагою теплих підлог є те, що тепло виділяється по всій площі підлоги і нагріває приміщення рівномірно. Недоліком – висока вартість монтажу і обслуговування.

 

інфрачервоне опалення3. Широко рекламується зовсім новий вид систем опалення, заснований на нагріванні приміщень за допомогою електромагнітних інфрачервоних хвиль. Інфрачервоне випромінювання – не видиме для людського ока електромагнітне випромінювання. Його іноді називають тепловим, тому що випромінювання відчувається людиною як потік тепла.

 

Встановлений у кімнаті невеликий прилад генерує інфрачервоне випромінювання, яке нагріває всі поверхні, а ті в свою чергу нагрівають повітря. Перевагою такого виду опалення є те, що повітря нагрівається рівномірно. 

електрокамін

 

4 . Електрична система опалення будинку дозволяє зігрівати приміщення без установки громіздкого дорогого устаткування. Досить поставити в кімнаті сучасний регульований електронагрівач. Але високі ціни і нестабільна подача електроенергії обмежують його застосування.

 

Крім того, підвищується пожежонебезпека і за таким нагрівачем потрібен постійний нагляд. Перевагою є мобільність – електронагрівач можна вручну перенести у будь-яке приміщення.

 

пічне опалення5. Найпростішим є пічне опалення. Це природна система опалення. Вона передбачає лише побудову печі або каміна, вогонь в яких нагріває повітря. Можливе опалення дровами у відкритому каміні, вугіллям чи газове у закритій печі.

 

Але дана система ефективна лише в невеликих за об'ємом приміщеннях – чим далі від вогню, тим прохолодніше. Повітря поганий провідник і щоб його нагріти потрібне активне перемішування, наприклад, вентилятором. Крім того, контролювати таку систему необхідно вручну – відкривати і закривати газовий вентель чи підкидати дров до вогню.

 

пасивний будинок6. Останнім часом стає все популярнішою концепція так званого пасивного будинку. У такому будинку опалення відбувається за рахунок тепла, що виділяється людьми, які в ньому живуть, за рахунок альтернативних джерел тепла і побутових приладів. Гаряче ж водопостачання відбувається за рахунок поновлюваної енергії, сонячних батарей або теплових насосів.

 

Тут найбільш актуальною є теплоізоляція. Загалом в пасивному будинку витрати на опалення складають 10% від звичайного. Детальныше про "пасивний будинок" ми писали в цій статті.

 

Причина нераціонального витрати тепла досить часто пов'язана з неправильним налаштуванням загальнобудинкової системи опалення. Так, якщо температура опалювальних приладів вище необхідного рівня, то це призводить до перенагрівання приміщення, через що мешканці змушені постійно тримати кватирки відкритими і «обігрівати вулиці».

 

Якщо ж температура нижче необхідного рівня, то доводиться вмикати електронагрівальні прилади, а значить, додатково платити за електроенергію.

 

Виправити дану ситуацію можна двома способами: або збалансувати роботу загальнобудинкової системи опалення або покращити теплоізоляцію, адже тоді за тих же витрат на опалення в приміщенні буде значно тепліше. В цій статті ми описали, які матеріали краще обрати для теплоізоляції. 

 

В умовах сучасних квартир із центральним опаленням, де мешканці не мають змогу ніяк вплинути на систему опалення, заміна вікон – чи не єдина можливість для підвищення температури всередині приміщення.   

cторінка оновлена:
Підписатися на новини
Вхід для партнерів
Введіть пароль
запам'ятати мене